Tyto jsou rozděleny napříč celou sezonou formou 3 částí, nebo-li bloků, a to tak, aby na sebe navazovaly, a zároveň daly mladým brankářům dostatečný čas na oddych a regeneraci. Bloky na sebe posloupně v rámci sezony navazují takto:

PODZIMNÍ
(začátek září – konec listopadu)

obsahuje 12 tréninkových jednotek

ZIMNÍ
(půlka ledna – konec února)

obsahuje 6 tréninkových jednotek

JARNÍ
(půlka března – půlka června)

obsahuje 12 tréninkových jednotek

Bloky jsou souborem předem připravených brankářských tréninků a jejich úkolem je „suplovat“ chybějící a hlavně pravidelný brankářský trénink ve Vašich mateřských klubech. Jejich zaměření, jak je zmiňováno v sekci „skupinové tréninky“, je hlavně na techniku chytání (70%), koordinaci (30%) a zaměření na detail.

Jak na sebe brankářské bloky navazují v rámci náplně, obtížnosti a dalších

Brankářské cvičení mají různé formy obtížnosti, (můžete se na ně podívat v naší video galerii). Obtížnosti jsou zvoleny dle schopností a hlavně aktuálních dovedností brankáře. Bloky na sebe navazují i co se týče úrovně a náročnosti jednotlivých technik chytání, jejich cvičení a celkového provedení.  Brankáři, kteří v naší akademii trénují již delší dobu a jejich dovednosti jsou na vyšší úrovni, mají obtížnější provedení jednotlivých cvičení, popřípadě na ně navazujeme zápasovými situacemi. V praxi to znamená, že ta samá technika chytání je formou různých cvičení rozdělena na více výkonnostních úrovní a jejich provedení je u začátečníků zcela jiné než u pokročilých brankářů, kteří v akademii působí již delší dobu.